OSMO - ekologické barvy na dřevo

Německý výrobce značky OSMO Color si zakládá na tom, že jsou jeho výrobky šetrné k životnímu prostředí a maximálně přívětivé k lidskému zdraví. Tomu také odpovídá složení přírodních voskových olejů OSMO jejichž hlavní složku tvoří - slunečnicový olej, sójový olej, olej z bodláku, vosk Caurnauba a Candellila, parafín.

Neobsahuje žádné biocidní látky a konzervační prostředky. Zaschlý nátěr je necitlivý na lidi, zvířata a rostliny. Odpovídá normám DIN 53160 a EURO EN 71 (použitelnost pro dětské hračky). Princip nátěrů OSMO COLOR při výrobě je využít nejmodernějších postupů a to vedlo k zavedení certifikace dle DIN EN ISO 9001 a 14001.

Oproti klasickým lakům tak dokáže nabídnout perfektní řešení na dřevěné podlahy či nábytek do dětského pokoje. Můžete jej použít dokonce i na ošetření dřevěných hraček. Osmo barvy jsou nealergické, takže není třeba se bát nějaké alergické reakce organismu.

dřevěná podlaha

Použití přírodních olejů a vosků zajístí zároveň dřevu vnější i vnitřní ochranu, odolnost proti vlhkosti a dlouhodobý bezúdržbový provoz. To vše se také projevuje na ceně za tento nátěrový systém, která vychází ve srovnání s ostatními systémy velmi zajímavě.

Doplňkový sortiment Osmo color

Pokud již máte vybraný vhodný voskový olej či lazuru na dřevo, doporučujeme také využít doplňkový sortiment pro práci s tímto nátěrovým systémem. Vybrat si můžete z palety různých plochých štětců či větších kartáčů - opět z přírodních materiálů. Zároveň v rámci ucelené řady OSMO najdete i prostředky na údržbu dřevěných povrchů, tak aby jste s výsledkem byli spokojeni co nejdéle.