Dřevo a zejména exotické, je ideální přírodní materiál na podlahu terasy. Má ideální vlastnosti a jeho životnost v poměru s pořizovacími náklady je přívětivá. 

Abychom prodloužili životnost a pěkný vzhled dřevěne terasy, měli bychom provádět pravidelnou údržbu. Na trhu existuje mnoho výrobků které se dají pro tento účel použít. Naše zkušenost je taková, že kvalita se vyplatí, proto vypíchnu produkty společnosti OSMO. Olej na terasy je vysoce kvalitní nátěr na dřevo, který vytváří na povrchu dřeva polomatný nátěr. Hlavní vlastnost je přirozené dýchání dřeva, odpuzuje vodu a chrání proti povětrnostním vlivům.

Příprava dřeva

Povrch dřeva musí být čistý a suchý. Nesmí být vystaven mrazu a aplikace by neměla probíhat za deště, ale ani za silného slunečního svitu. Veškeré původní nátěry a barvy na dřevo musí být odstraněny (nejlépe mechanicky). Dřevo s vysoký obsahem látek jako je pryskyřice doporučujeme min 4 týdny zvětrat. Dřevěnou terasu, která Vám stihla během jejího životního cyklu zešedivět pak ošetřete nejprve za pomocí speciálního přípravku http://www.oleje-osmo.cz/osmo-6609-odsedovac-dreva-gel-05l

osmo_odsedovac_dreva_gel

Zpracování terasového oleje na dřevo

Po důkladné přípravě a vyschnutí dřeva je možné začít nátěr pomocí Speciálního terasového oleje. http://www.oleje-osmo.cz/barvy-na-drevo-venkovni/olej-na-terasy/ Ten se nabízí v několika druzích odstínů a pokrývá celé spekturm dřevin, které se u nás na terasy používají.  Obecně platí, že čím více obsahuje terasový olej pigmentu tím více je silnější jeho ochrana dřeva před UV zářením. Jinak řečeno, bezbarvé nátěry mají UV ochrannu nejslabší , zatímco nejtmavší nátěry mají ochranu i životnost nejdelší. 

Olej na terasu naneste pevný štětcem určeným na olejové nátěry. Vrstva nátěru musí být tenká a ve směru vláken dřeva. Pro rychlejší práci je možné použít Osmo kartč v šířce 150 mm http://www.oleje-osmo.cz/osmo-kartac-k-natirani-podlah-originalni-150mm . jeho aplikace probíhá ve stoje a vy tak šetříte svá záda a taky čas. Následně provedete druhý nátěr, který doplní místa, kde se olej rychle vpil a zajistí tak dokonalou rovnoměrnou ochranu. 

Doba schnutí

Ta se pohybuje okolo 12 hod při teplotě kome 23° C a nižší relativní vlhkosti. Nižšší teploty a vyšší vzdušná vlhkost prodlužuje dobu schnutí.

Vydatnost 

Hladké hoblované terasy: 1 litr stačí při jednom nátěru na cca 24 m2. Při prvním olejování je nutné provést dva nátěry. Platí, že druhý nátěr má vyšší vydatnost než první.

Drážkované terasy mají zhruba poloviční vydatnost z litru oleje. 

Kromě dtřevěných teras můžete použít olej zároveň na zahradní nábytek z exotických dřevin nebo modřínu. Nátěr vydrží chránit dřevo bez údržby min. jeden rok.

Pole s hvězdičkou * jsou povinná.

Přidat komentář

Přehled komentářů

    Napište první komentář!