dobrý den, máme nábytek Ethicraft, přírodní dub ošetřený Hardwax-oil Huile Cire 3062. nábytek je bělený ale matný. pro renovaci využíváme výše uvedený olej s přídavkem nějaké "látky v lahvičce", ta se do oleje před aplikací zamíchá a výsledkem je lehce bělený povrch. Můžete nám poradit kde lze tuto kombinaci oleje a přípravku na bělení koupit? A popsat složení. Předem děkuji za odpověď PS. nemám zájem o bělení s přidaným pigmentem jako jsou výrobky Osmo - tvrdý voskový olej atp., povrch je potom lesklý. chceme nechat vyniknout přirozenou krásu dřeva v matné provedení.

Dobrý den,

bohužel neumím poradit. Netuším jaký produkt využíváte.
Na bělení je vhodný http://www.oleje-osmo.cz/osmo-tvrdy-voskovy-olej-barevny-3040-075l-transparentne-bily

Jde o polomatný nátěr, který ovšem obsahuje bílý pigment. Ten je nutný pokud chcete dosáhnout běleného odstínu.


2015-12-21 18:54:51

Dotaz zákazníka:

Dobrý den,chtěl bych se informovat jaký výrobek použít na nátěr interieru srubu z kulatiny?

Odpověď:

Z výrobků Osmo je možné použít Tvrdý voskovy olej http://www.oleje-osmo.cz/barvy-na-drevo-vnitrni/tvrdy-voskovy-olej-original/ , byť je primárně určený na podlahy. Jedná se o bezbarvý nátěr, kde řešíte míru lesku (lesk, mat, polomat, hed‎vabny polomat).
Další možností je Dekorační vosk. Ten je primárně určen na svislé vnitřní plochy. Existuje i bezbarvý plus množství barevných variant. Pro transparentní odstin jeden nátěr, pro intenzivnější krytí nátěry dva. http://www.oleje-osmo.cz/barvy-na-drevo-vnitrni/dekoracni-vosk-transparentni/ 
Další možností je UV Ochranný olej 410. Jedná se o bezbarvý nátěr se zesilenou UV ochrannou. Jako samostatný nátěr ve dvou vrstvach, případně jako druhý nátěr na tónované dřevo.  http://www.oleje-osmo.cz/barvy-na-drevo-venkovni/uv-ochranny-olej/ 


2015-12-20 11:13:11 

Dotaz zákazníka:

Dobrý den,

sháním nový nátěr na dřevěný plot. Barva tm.hněda,  dulezite ale, aby barva byla barevně stálá a nepouštěla svůj pigment na betonový základ. Můžete mi Prosím doporučit? 

Odpověď:

Na nátěr plotu, při požadavku barevné stálosti a kvalitní barvy Vám můžeme z produktů OSMO doporučit například Selskou barvu OSMO http://www.oleje-osmo.cz/barvy-na-drevo-venkovni/osmo-selska-barva/, která plně barevně kryje dřevo a nebo Ochrannou olejovou lazuru http://www.oleje-osmo.cz/lazury-na-drevo/olejove-lazury/, která nechává zvýrezněnou strukturu dřeva a nabízí širokou .variantu odstínů. Obě se aplikují na čisté dřevo a jsou UV stabilní.