Historie značky OSMO Color

Osmo Color je značkou německé společnosti, která byla založena již v roce 1878. Na začátku fungovala jako obchodník se dřevem a stavebními materiály. V roce 1964 se již společnost začala věnovat pouze povrchovým úpravám dřeva, přičemž čerpala ze zkušeností z dřívějšího podnikání. Dřevo a jeho úpravy tak provázejí tuto společnost již od jejího založení.

V současnosti má OSMO 280 zaměstnanců ve svém sídle v Warendorfu a další továrně v Münsteru. Jen v samotném Německu výrobky značky OSMO prodává více jak 2500 prodejců, což již o něčem vypovídá. Kromě toho jsou jejich přírodní voskové oleje vyváženy do celého světa.

Na co je možné voskové oleje OSMO použít?

Výhodou řady Osmo Color je její variabilita. Voskové oleje jsou určeny jak pro venkovní tak pro vnitřní údržbu dřeva. Kombinují v sobě výhody klasických laků na vodní bázi s běžnými olejovými nátěry.

Využít je tak můžete např.:

  • Na dřevěné podlahy - ideální díky svému přírodnímu složení a zdravotní nezávadnosti na každou dřevěnou podlahu v interiéru či venku. Oleje OSMO se vyznačují také velkou vydatností, takže jde o levnou variantu kvalitní úpravy povrchu dřeva.
  • Na dřevěný nábytek - jak v interiéru, kde si můžete také vybírat z různých barevných odstínů či využít transparentní barvy pro zvýraznění dřevěné kresby, nebo barvy OSMO uplatníte na dřevěném zahradním nábytku a dalším vybavení, který je vystaven povětrnostním vlivům.
  • Fasády a zahradní domkyOsmo barvy jsou vhodné i pro všechny dřevěné svislé stěny neboť se dostávají do struktury dřeva a zároveň jej chrání z vnější strany. Oleje Osmo na dřevo mají vysokou trvanlivost, takže není třeba je tak často renovovat. Pokud k tomu již dojde je renovace velmi jednoduchá - bez broušení.

 

koupit v eshppu

Srovnání výhod OSMO voskových olejů s dalšími možnostmi

V níže uvedeném videu se srovnávají výrobky značky OSMO s klasickými laky na vodní bázi a klasickými oleji na dřevo. V grafu, který je prezentován je vidět, že při využití olejů OSMO se prodlužuje interval na nutnou renovaci a zároveň je dřevo lépe chráněno.

 

 

Zaujala vás tato varianta ošetření dřeva? Více informací o kompletní produktové řadě značky OSMO Color najdete v našem e-shopu.